fbpx

Állattartó telepek fejlesztése, megújítása pályázatok

Az új KAP programban elsők között az állattartók számára nyíltak pályázati lehetőségek. Ezt az ágazatot több irányból is érte megpróbáltatás az elmúlt néhány évben, és a takarmányozási lehetőségek jövőbeni kilátásai sem túl derűsek jelenleg, így a nehéz helyzet állandósulni látszik. Itt fejezném ki őszinte elismerésemet azoknak a Gazdálkodóknak, akik kitartanak, sőt, fejlesztenek és terveznek a körülmények mielőbbi könnyítésére keresnek megoldásokat, és nem a felszámolást választják. Most lesz lehetőség az Állattartó telepek fejlesztése irányába elmozdulni.

Többlet lesz a szálas fehérjéből jövőre

Az már biztosan tudható, hogy az Agrár-környezetgazdálkodási program januártól, 5 éves időtartamban indul! Ismét jelentős támogatási részt képez a lucerna (évelő szálas pillangós növény) és a zöldugar keverék kultúra telepítése. Várhatóan sok gazdálkodó kihasználja majd ezt. Emiatt a szálas takarmány termőterülete reményeink szerint növekedni fog. Jó alkalom lehet a géppark újítása/bővítése az állattartóknál, akár plusz egy traktor, kasza, vagy akár a komplett „zöld sor”, ami ezekben a pályázatokban támogathatók.

Ha tervezel fejlesztést mindenképpen nézd meg az Állattartó telepek fejlesztésének támogatását, hogy ne maradj le az állattartó telepek fejlesztésének lehetőségéről.

Ha szívügyed az állattartás és szeretnél lendületet vinni gazdaságodba, itt a lehetőség az állattartó telepek fejlesztése pályázattal

Lehetőségek az energiahatékonyság területén

 

Manapság megkerülhetetlen tény, hogy az energiahatékonyságra fordított összeg tényleges megtakarítást jelent, amit napi szinten lehet érezni. Aki most szánja rá az időt és pénzt a napelemes rendszer kiépítésére, még többlet intenzitásra is jogosult lehet pályázóként.

Az istálló, karám bővítésre is jó lehetőség, az állattartó telepek fejlesztése pályázatnál pláne, akinek lapul a fiókban tervdokumentáció.

 

Oldjuk meg a járványveszélyt állattartó telepek fejlesztésével!

 

A nyár folyamán aggasztó hírek érkeztek kiskérődző-fronton, közvetlen szomszédságunkból, illetve Görögországból, járványos betegség terjedt a juhok, kecskék körében. Közvetlen és közvetett károkat egyaránt okozva a hazai termelésben is. Az állattartó telepek járványvédelmi intézkedései, berendezései igen magas plusz kiadást jelentene! Ám a megelőzött betegség, és ezzel az elkerülhető veszteség miatt mégis nagyon fontos költségek ezek, így ebből is érdemes lefaragni. Ha már egyszer tényleg úgy határoztál, hogy a betegségek kockázatát tematikusan csökkented a telepen.

A trágyakezelés „bent” tartott állománynál komoly fejtörést okozhat, főleg, ha belvizes a telephely, ahol az állatok vannak. Akiknél megvalósul a (valaha még) ideálisnak tartott teljes vertikum, és saját termőterülettel rendelkeznek, itt a lehetőség trágyaszóró pótkocsiba, esetleg hígtrágya injektorba beruházni 50-65%-os támogatási intenzitás mellett.

Járványveszélyt csökkentő beruházások komoly terhet rónak a juh- és kecsketartókra. De ennek a fejlesztésére is lehetőséget ad az új állattartó telepek fejlesztése pályázat

Itt a lehetőség, hogy fejleszd gazdaságod

Ha szeretnél (=kiszámolta, hogy megéri beletenni a tőkét, majd az „dolgozik”, és mennyi idő alatt térül meg, és a fejlesztéshez szüksége tőke nagy része rendelkezésére áll!) egyébként is fejleszteni, mindenképpen nézd meg Állattartó telepek fejlesztésének támogatását, hogy el tud dönteni akarsz-e indulni a pályázaton.

Ha tetszett a cikk és a lehető leghamarabb szeretnél értesülni, a mezőgazdaságot érintő aktualitásokról, akkor iratkozz fel hírlevelünkre.

Üdvözlettel: Morva Tamás

Morvanövénydoki Kft.