fbpx

Permetszerek keverhetősége – táblázat

A permetezés egy folyamatosan visszatérő feladat mezőgazdaságunkban, így számos kérdés merülhet fel bennünk. Milyen anyagokat használhatunk, milyen probléma esetén hatékonyak, illetve, hogyan lehet ezeket keverni? Erre a kérdésre ad választ alábbi cikkünk.


Permetszerek keverhetősége

Mielőtt vegyészmérnökként egy filmben érezve magunkat, kémcsövekkel kísérletezve gyártanánk különböző keverékeket, első lépésben fontos meghatározni milyen kártevővel állunk szemben. A kártevők fajtájának megfelelő permetszer kiválasztását egy korábbi blog bejegyzésünkben, táblázatban szemléltettük, ide kattintva érheted el. 

Érdemes tudni, hogy maximum három különböző szert javasolt összekeverni, s fontos tisztában lenni ezek hatóanyagaival, hiszen a nem megfelelő keverési arány vagy párosítás a növény pusztulását is eredményezheti.

Azon növényvédő szerek, amelyek szabad forgalmi kategóriába tartoznak általában keverhetők egymással, azonban mindig alaposan olvassuk el a gyártó által javasolt, erre vonatkozó információkat is. A szerek közül először mindig a por állagú, majd azt követően pedig a folyékony kerüljön bekeverésre, amennyiben tapadásfokozó készítményt is használunk, az legyen az utolsó lépés. A keverés eredményeként homogén állagú permetlét kell kapnunk.

Kiemelten fontos, hogy az oldat töménysége maximum 5%-os legyen, az olajtartalmú és gyomirtó szereket pedig semmiképp ne keverjük!

Növények permetezése a mezőgazdaságban

 

Permetlé keverési táblázat

Az alábbi táblázatban szemléltetjük a permetszer keverési folyamat során szem előtt tartandó főbb tudnivalókat.

Növényvédők adagolási sorrendje

Mit NE keverjünk?

Por állagú, granulátum Olajtartalmú készítményeket
Folyékony készítmények Gyomirtó szereket
Kondícionáló SE formulációt (Szuszpenziós emulgeáló)
Nedvesítő szer, adalékanyagok OD formulációt EC-vel (Olaj diszperzió  Emulgeálható koncentrátummal)

 

Összegzés

A permetezés során tehát rendkívül fontos, hogy alaposan utánajárjunk, milyen kártevőkkel vesszük fel a harcot és ennek megfelelően milyen típusú készítményt alkalmazunk. A permetlé keverése bár felgyorsítja a munkát, mégis érdemes körültekintően eljárni, hiszen a nem megfelelő anyagok ötvözése számos visszafordíthatatlan problémát idézhet elő. Permetezési szokásainkat már elektronikusan kell vezetnünk, amiben mi segítséget nyújtunk Neked, így ezzel már nem kell foglalkoznod! Tudj meg többet e-permetezési napló vezetésével kapcsolatos szolgáltatásunkról ide kattintva!